Мігрував сайти з VestaCP на myVesta

January 16, 2021

Виявилось, що VestaCP вже давненько не оновлюється, пулл реквести не мерджаться і так далі. А мені конче необхідно весь зоопарк сайтів, які я у себе розміщую, перевести на PHP 7.4.

Поліз шукати інфу на сайті Вести - щось нічого про свіжі версії ПХП не побачив. Заліз у їх Гітхаб – побачив у ішьюзах, що все погано з оновленнями, але є альтернативні панелі, які форкнули з Вести.

Конкретніше - Hestia та myVesta.

Оскільки я досить лінива людна, та оригінальна Веста мене повністю влаштовувала, то обрав для себе myVesta – там такий саме дизайн, але мейнтейнер проекту поки що його підтримує (але тільки для Дебіану, що не є для мене проблемою).

Як я переносив сайти з Вести на майВесту

У моєму випадку, я маю два VPS - один з VestaCP, інший без нього, але має вільного місця достатньо, щоб туди завантажити бекапи. Додаю публічний ключ першого серверу на другий для того, щоб простіше було перекидати файли через rsync, потім десь таким чином переношу папку бекапу з першого на другий:

rsync -av /backup root@server-ip-here:/backup

Після цього я перевстановив систему на першому сервері наново, та інсталював myVesta Коли інсталяція завершилась і я трохи потестив, як все працює (а воно так само працює, не помітив різниці зі старою Вестою), і перекинув бекапи назад. Потім відновив дані користувацьких акаунтів разом із сайтами/бд/хз командою виду

v-restore-user Username archive-date.tar

І воно нормально запрацювало, ура. Дуже просто і ненапряжно. Більше часу витратив на перекидання архівів з бекапами туди-сюди.


← це я, Дмитро. Це мій онлайн-щоденник, де я публікую деякі свої новини, результати експериментів та просто короткі спостереження та нотатки.Можеш на мене підписатися у Твітері

© 2008-2021, зараз працює на Gatsby