Апгрейди Ender 3 V2

Ця стаття ще не завершена. Ще буде додана інформація про відмінність між пневматичними фітингами, сенсор BLTouch. Востаннє оновлено 25 січня 2023 року.

Хоч цей принтер достатньо непогано друкує вже одразу після того, як його зібрали, є і певні недоліки, які можна відносно легко виправити.

#Так які там у нього недоліки?..

Самий перший — пружини, які тримають нагрівальну поверхню. Вони достатньо слабкі, і просто за рахунок зняття надрукованої моделі можна порушити паралельність поверхні до площини руху каретки.

Другий — пластиковий екструдер. Він працюватиме, доки не зламається. А зламається він тоді, коли ви цього найменше очікуєте. Інколи це важко одразу помітити, бо часто тріскається важіль, який притискає коліщатко до шестерні, і тріскається він знизу під гвинтом, який його тримає.

Третій — скляна поверхня для друку. Комусь щастить, і вона добре тримає модель, комусь — ні, і доводиться використовувати клей, малярну стрічку чи ще щось для кращого прилипання пластику.

#Що є сенс одразу замінити у Ender 3 V2

Коротко - все, що перелічено у списку недоліків: пружини, екструдер, поверхню для друку.

Пружини: тут все просто, і є буквально два варіанти. Перший — жовті пружини:

Yellow springs for Ender 3d printers
Жовті пружини для FDM 3д принтерів Ender

Вони жорсткіші, і не просідають з часом.

Другий — силіконові вставки. Це чотири невеличкі силіконові циліндри, зазвичай один з них трохи коротший за інші (бо він притискається до пластикового елементу, який тримає кабель, що йде до нагрівальної поверхні).

Силіконові вставки для робочої поврехні FDM 3д принтерів Ender 3
Силіконові вставки для робочої поврехні FDM 3д принтерів Ender 3

#Які варіанти з екструдером для Ендеру?

Тут є досить великий вибір, але з деякими нюансами. Є просто більш надійні варіанти з таким саме принципом роботи та дизайном, але невеликими дрібницями, які відрізняються. Найчастіше, є варіації, де все таке саме, але варіанти кріплення боуденівської трубки різні. Десь можна вкрутити латунний чи хромований пневматичний фітинг (вони бувають різних розмірів), десь вставляються пластикові фіксатори для трубки, які тримаються за рахунок защіпок.

#1. Червоний алюмінієвий з однією шестернею

Це просто пряма заміна чорному пластиковому екструдеру. Він непоганий, не зламається, але використовує пневматичний фітинг маленького розміру (такий саме, як у чорного екструдеру)

Червоний екструдер з однією шестернею та малим пневматичним фітингом
Червоний екструдер з однією шестернею та малим пневматичним фітингом

#2. Червоний алюмінієвий з двома шестернями

Червоний металевий екструдер для Ендеру з двома шестернями
Червоний металевий екструдер для Ендеру з двома шестернями

Цей екструдер має як перевагу (у вигляді двох шестерень, що проштовхують пластик, що забезпечує краще зчеплення та зменшує ймовірність просковзування), так і недолік — дуже часто шестерня на підпружиненому важелі поступово зточує сам важіль. Це відбувається у місці контакту пружини з поверхнею важілю під її вагою від тертя. Є нюанс з тим, якого розміру можна встановити пневматичний фітинг. Можливо він буде такий саме малий, як у пластикового або червоного з однією шестернею. Можливо — більший, як у наступного.

#3. Сріблястий Creality з однією шестернею

По формі він максимально схожий на червоний з пункту 1, але має різьбу під більший розмір пневматичного фітингу, тому у ньому можна використати фітинг, де за рахунок простої модифікації можна намертво закріпити боуденівську трубку.

Сріблястий екструдер від Creality
Сріблястий екструдер від Creality

#Інші екструдери

Насправді існує багато різних екструдерів, які можна встановити на Ендер. Відносно нещодавно Creality випустила свій дайрект-драйв екструдер - Sprite, який має досить непогані відгуки (там насправді вся каретка у зборі, разом з цільнометалевим хат-ендом), хоча і коштує більше 100 доларів.

Я зараз використовую клон BMG екструдера у direct drive конфігурації:

Екструдер типу BMG встановлений у DirectDrive конфігурації
Екструдер типу BMG встановлений у DirectDrive конфігурації

І є купа інших екструдерів, навіть є готові STL які можна надрукувати, поки ще живий штатний пластиковий екструдер, а потім перекинути деталі з нього.

#Як повністю позбутися руху боуденівської трубки при ретракції?

Можна зробити так, щоб боуденівська трубка надійно трималась з боку екструдера і взагалі не рухалась. Це дозволить уникнути несподіванок у вигляді поганої ретракції, якщо розхитається пластиковий фіксатор на фітингу, що доволі часто трапляється.

youtube-video

Вище наведено гарний спосіб це зробити, просвердливши більший отвір у фітингу (щоб трубка проходила наскрізь) та розвальцювавши край боуденівської трубки. таким чином намертво фіксуючи її з боку екструдера. Але цей спосіб можна спростити, використавши екструдер з фітингами іншої форми (такі самі, як використовуються у ендерівському hot-end'і).

Наскрізний фітинг з великим отвором

Якщо екструдер дозволяє використати такий фітинг, як показано вище, то можна зафіксувати трубку у ньому без свердлення. Потрібно буде тільки роздрукувати шайбу товщиною в пару міліметрів, якою можна буде дотиснути розвальцьовану боуденівську трубку між фітингом та екструдером.

Розвальцьована боуденівська трубка у фітингу
Розвальцьована боуденівська трубка у фітингу

#Краща робоча поверхня для Ender 3 V2

Штатна боросилікатна скляна поверхня у Ендера 3 в2 досить часто не дуже добре утримує пластик, що досить часто вимагає убо використування клею, або всяких рафтів (у слайсері Cura у розділі bed Adhesion — "Raft"), щоб щось нормально надрукувати.

Бо інакше або самий перший шар десь на дрібному елементі зафейлиться на відірветься нафіг, або десь посеред ночі недодруковану модель тупо зірве з поверхні, щоб зранку порадувати вас купою пластикової лапші.

Можна друкувати без всіх цих проблем, замінивши скляну платформу на щось краще для більшості видів пластику. На що саме?

#Гнучка робоча поверхня з напиленням PEI полімеру

Гнучка робоча поверхня з напиленням PEI полімеру
Гнучка робоча поверхня з напиленням PEI полімеру

Це — тонка сталева пластина з порошковим напиленням PEI полімеру. Для її використання потрібно буде наліпити магнітний стікер(він зазвичай йде у комплекті) на нагрівальну поверхню. Наклеювати стікер треба дуже обережно і одразу рівно, бо там використовується дуже сильний клей, і якщо ви його криво прикладете, то вирівняти вже не зможете.

Існує два види поверхні — гладка та текстурна. Гладка поверхня теж непогана (особливо в порівнянні з ендерівським склом), але досить легко дряпається та її легше пошкодити, аніж текстурну.

Текстурна поверхня, на мою думку, є найкращим варіантом, якщо ви обираєте PEI. Її важко подряпати, я ще жодного разу не бачив, щоб комусь вдалось відірвати її від сталевої основи, і вона забезпечує трохи краще приліпання у порівнянні з гладкою версією (бо площа контакту більша).

Додатковий плюс гнучкої поверхні — знімати надруковані обʼєкти набагато простіше, ніж зі скла. По-перше, ви можете легко та швидко зняти поверхню з нагрівальної платформи. По-друге, коли вона достатньо охолола, ви можете її трохи вигнути, і надруковані моделі легко від неї відділяться. Більше не потрібно відкалупувати їх шпателем — менше ймовірність зафігачити собі шрам на руці.

Є також двосторонні поверхні з гладким PEI з одного боку, та текстурованим — з іншого. Досить непоганий варіант, коли потрібно інколи друкувати щось, де потрібно гладка нижня поверхня.

CC-BY-SA by Dmytro Rublov, 2023. All Rights Reserved. Built with Typemill.